No 4. līdz 9. jūlijam atpūtas bāzē „Mežezers” notika 6 dienu deju nometne “Open Up 2017”. Nometne jauniešiem deva iespēju ieraudzīt un apzināties savu potenciālu. Izvērtēt savus spēkus, iespējas un atrast jaunu iedvesmu. Nometnes mērķis bija uztrenēt dejotāji fiziski, iedodot dažādas dejas tehnikas un jaunu deju pieredzi dažādos deju stilos (Hip hop, House dance, Improvizācija, RnB, Jazz dance, Contemrorary u.c.).

Nometnē bija 10 dažādi pasniedzēji un pedagogi no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas.

Mirjam Dorthea Berg no Norvēģijas pasniedza Džeza dejas un Laikmetīgās dejas meistarklasi. Jauniešiem bija lieliska iespēja apgūt jaunas prasmes, tikta galā ar dažādiem uzdevumiem un iegūt jaunu pieredzi. Mirjamai ir plaša skatuves pieredze un dejotājiem bija jāpacīnās izdejot sniegto horeogrāfiju.

Tomas Araškevičius no Lietuvas deva Hip Hop horeogrāfiju, kur dejotājiem ar lielāku pieredzi bija jāpacīnās, lai izdejotu un apgūtu sīkās detaļas.

Aleksandr Sanchezz no Daugavpils dejotājus aizrāva House dejas tehnikā un sajūtā, kas radīja milzum daudz emocijas un azartu dejot.

Agris Daņiļēvičš, studijas Dzirnas vadītājs ļāva dejotājiem atvērties, improvizēt, tikt galā ne tikai ar sevi, bet arī ar uzdevumiem, kas sniedz labu praksi vēlāk strādāt ar deju un skatuves priekšnesumiem.

Kā āri bija liels prieks piedalīties Renatas Dzelmes, Kārļa Boža un Ulda Zvirgzdiņa meistarklasēs.

Katru dienu jauni izaicinājumi un fizisks darbs ne tikai dejā, bet dažādās aktivitātēs, kas prasa radošu domāšanu, stratēģiju, spēju reaģēt un analizēt situāciju vienlaicīgi. Dejotājam ir jāmāk darīt vismaz 5 lietas vienlaicīgi. Šī nometne deva iespēju attīstīt katru no prasmēm, lai augtu dejas meistarībā un fiziskā attīstībā.

Ugunskura vakars, galda spēles, sporta spēles, ūdens kaujas, stratēģiskie uzdevumi, komandas darbi, izturības treniņi un orientēšanās sacensības, tas viss papildināja 3 deju nodarbības dienā. Nometnes noslēguma koncertā katra no komandām bija sagatavojusi komandas priekšnesumu – deju. Bija liels prieks redzēt draugus, radus un vecākus nometnes noslēguma koncertā, kur varēja ievērtēt un sajust nometnē iegūto un piedzīvoto.

Pēc 6 dienu intensīva darba pārguruši, izsmelti, bet laimīgi un vienoti, dejotāji devās mājās.

Ar prieku un nepacietību gaidām augusta OPEN UP nodarbības Rīgā, kur varēsim turpināt attīstīt nometnē iesākto.

Uz tikšanos „OPEN UP 2018”, kas notiks Jumurdas muižā no 9.-13. jūlijam.

Dance Beat
komanda

Atbalsītāji