Jaunjelgavas Liepu parka estrādē 3. oktobrī notika Hip Hop deju Battli. Sacensības notika no 12:00 – 18:30, kurās piedalījās 180 dejotāji no Jaunjelgavas, Aizkraukles, Kokneses, Pļaviņām, Rīgas, Zaķumuižas, Ķekavas un Cēsīm.

Dejotāji piedalījās ar iepriekš sagatavotu dejas iznācienu, 4 dejotāju komanda pret 4 dejotāju komandu, kur pēc katra iznāciena viens no komandas dalībniekiem turpinājumā dejoja solo deju – improvizāciju dzirdot un izjūtot mūziku, ko atskaņo dīdžejs. Dejotāji iepriekš nezina, kāda komanda būs pretī un nezina kāda tieši mūzika būs. Ir noteikts formāts, ka tā ir Hip Hop mūzika ar konkrētu ritma ātrumu. Sajūtu un atbilstību dejas priekšnesumam komanda veido uz vietas, dzirdot mūziku un improvizējot. Šāda sacensība tiek novērota no žūrijas puses un žūrija izvērtējot gan viena dejotāja sniegumu, gan komandas Hip Hop horeogrāfiju, tās atbilstību ritmam, spēju sadejoties konkrētiem dejotājiem, izvirza labāko komandu uz nākamo kārtu. Nākamajā kārtā četrinieku komanda satiekas ar otru uzvarētāju komandu un cīnās tālāk par uzvaru. Tā tiek noteiktas pirmās trīs vietas. Šāda pati cīņa notiek viens pret viens dejotājiem, dejojot solo improvizāciju. Sacensībās dejotāji gan 4 pret 4, gan 1 pret 1 cīņai tiek sadalīti dažādas vecuma kategorijās, kā arī  visas kategorijas tiek dalītas 2 daļās, dejotājos ar un bez pieredzes.

Izkrāsojot pasākumu atklāšanā varēja vērot grupu uzstāšanos, pasākuma vidū žūrija parādīja savu sniegumu, nodejojot katrs savu solo improvizāciju. Kā arī pirms pasākuma trešās daļas sākuma 2 skolotāju komandas parādīja un nodejoja 4 pret 4 iznācienus, radot skatītājos augstas emocijas un līdzi jušanu.

Redzot Jaunjelgavas un visu pārējo pilsētu atsaucību, šādas deju sacensības tiek plānots organizēt Jaunjelgavā katru gadu, lai bērniem un jauniešiem būtu iespēja gatavoties, satikties un parādīt savu sniegumu. Visa pasākuma laikā bija jūtama laba un draudzīga atmosfēra, kas ļauj dalībniekus uzdrošināties, dejot un kādam kāpt pāri savai komforta zonai, kas attīsta un dod augstu izaugsmi.

Battlus organizēja Dance Beat studija, Dace un Uldis Zvirgzdiņi. Paldies sakot Jaunjelgavas domei par atbalstu jauniešu darbam un Lulu Pica par dāvaniņām dejotājiem.

Uz tikšanos  02.10.2021 „Hip Hop battli Jaunjelgava 2021”.

Dance Beat komanda

Atbalsītāji